چگونگی ثبت سایت در گوگل وب مستر
چگونگی ثبت سایت در گوگل وب مستر

گوگل وب مستر تولز به شما در ایندکس کردن مطالب سایت جستجوی خطاها و رفع آن ها و مدیریت و بهینه سازی کلی وب سایت شما کمک خواهد کرد. برای اینکار ابتدا باید اکانت جی میل داشته باشید و با آن وارد اکانت خود شوید و در آدرس وب مستر تولز شروع کنید به ایجاد سایت جدید خود.

پس در واقع شما یک سایت دارید که روی اینترنت هست و بالا می آید و سپس باید با اکانت جی میل خود وارد وب مستر گوگل شده و دامنه سایت خودتان را وارد کنید. اگر از قبل سایت های دیگر خود را افزوده اید چنین صفحه ای خواهید دید.

webmaster

در واقع پیش نمایشی از سایت های خود را می بیینید و می توانید به مدیریت آن ها بپردازید. در غیر اینصورت مراحل زیر را برای وارد کردن اولین سایت خود طی کنید.

ابتدا وارد اکانت شوید.

screen8

بعد از دیدن پیام خوش آمد می توانید سایت جدید خود را وارد کنید. از قسمت  Add A Site

screen2

حالا نوبت احراز هویت است و باید مالکیت سایت شما برای گوگل مشخص شود.

دو روش پش روی شماست. Alternate methods و Recommended methods که می توانید از هر کدام استفاده کنید.

screen3

پس روی تب Alternate methods کلیک کنید. در تگ html که مشخص است کدی می بینید که باید آن را کپی کرده و در قالب سایت خود قرار دهید ( بالای تگ title )

بطور مثال در وردپرس، در قسمت ویرایشگر سایت و سپس سربرگ رفته و کد کپی شده را قرار می دهیم.

نهایتا verify کرده و بطور کامل جواب می گیریم.

اما در روش دوم که ساده ترم هست باید وارد تب اول یعنی Recommended methods شوید و فایل متنی که در اختیارتان می گذارد را دریافت کنید.

وارد root سرور خود شده و فایل را آپلود کنید. سپس می توانید از آن فایل تست گرفته تا صحت احراز هویت مشخص شود. بر روی verify کلیک کرده و وارد سایت جدید اضافه شده شوید و به مدیریت و بهینه سازی و امکانت خوبی که در اختیار شما قرار می دهد بپردازید.

تالیف: ایده ساز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *