معرفی ۱۵ کتابخانه جالب از جاوا اسکریپت و css برای جولای ۲۰۱۶
معرفی ۱۵ کتابخانه جالب از جاوا اسکریپت و css برای جولای ۲۰۱۶

بهترین کار در طراحی وب این است که همیشه با متودهای روز آشنا باشیم و در طراحی های خود از آنها کمک بگیریم. ما در این بخش می خواهیم ۱۵ کتابخانه جدید و جالب از CSS و جاوا اسکریپت که برای ماه جولای از ۲۰۱۶ است را به شما معرفی کنیم.

Offline.js

Offlinejs

Offline.js یک کتابخانه استاندارد و مستقل از جاوا اسکریپت است که برای رسیدگی به مشکلات اتصال بکار می رود. نه تنها به کاربران شما زمانی که اتصال به وب سایت را از دست می دهند هشدار می دهد، بلکه باعث صرفه جویی در درخواست ها نیز می شود و تمام فعالیت های آجاکسی سایت که توسط کاربر اجرا شده بود را ذخیره می کنند تا به اتصال دوباره مشکلی برای کاربر پیش نیاید. این کتابخانه جذاب را با تم های متعدد پیش روی خود خواهید داشت.

Algolia Places

algola_places

Algolia Place یک ابزار بسیار جذاب و کاربردی است که کافیه فقط یکبار از آن استفاده نمایید تا به قدرت آن و سهولت استفاده وب مستران از آن پی ببرید. کافیه در قسمت ورودی برای مثال نام tehran را وارد کرده تا بطور خودکار تمام اطلاعات جغرافیایی تهران را تکمیل شده به شما نمایش دهد. اطلاعات کافی برای موقعیت یابی شما در نقشه را هم می دهد. و می توانید بدون دردسر از این اطلاعات در وب سایت خود برای نمایش نقشه استفاده کنید.

Please.js

please-js

تولید کننده تصادفی رنگ با ویژگی های جالب و پیشرفته. بطور کلی در این کتابخانه با لیستی پیش فرض از رنگ ها روبرو خواهید بود اما مطمئن باشید که نتیجه همیشه زیبا و قابل استفاده است. شما می توانید بازه ای از رنگ ها را بطور چشمگیری بسازید و بر اساس رنگ های قبلی رنگ جدید ایجاد کنید که هارمونی فضا هم حفظ شود.

Holmes

holmes

یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که بطور جذابی عملیات جستجو را انجام می دهد. در واقع تمام حالات را در ابتدا در نظر می گیرد و سپس با ورود هر کاراکتر صفحه را فیلتر کرده و سریعا بازنگری می کند تا نتیجه جستجو را نمایان کند.

Monkberry

monkberry
Monkberry در واقع یک کتابخانه بسیار سریع و سبک و ساده از جاوا اسکریپت است که برای ساخت رابط کاربری وب مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی های ساختاری این کتابخانه باعث سرعت خیره کننده آن شده است.

Zingtouch

zin

یک کتابخانه جاوا اسکریپت برای تشخیص حرکت در وب مدرن محسوب می شود. کار با آن بسیار جذاب خواهد بود و وب سایت شما را پویا، جدید و جذاب نشان خواهد داد. این تکنولوژی وب ۶ حرکت مختلف لمسی را به رسمیت می شناسد: تپ کردن، کشیدن، نیشگون، گسترش دادن، چرخاندن، نزدیک کردن. حتی به کاربر اجازه هرگونه تغییر در حرکات از پیش تعیین شده را می دهد.

Blaze CSS

blaze

یک فریمورک CSS ماژولار و بسیار منعطف برای ساخت سریع وب سایت و اپلیکیشن وب با ساختار عالی. کاملا ماژولار است به این معنی که به شما اجازه می دهد تا از هر قسمتی که می خواهید استفاده کنید و نیازتان را برطرف کنید.

Anime.js

anime

Anime.js یک کتابخانه انیمیشن از جاوا اسکریپت است که حجم سیار کوچکی داشته و در عیم حال بسیار موفق و جذاب است و ویژگی های بزرگ و زیادی را ارئه می دهد. این کتابخانه فناوری های متععد را برای تولید انیمیشن های واقعی پشتیبانی می کند.

Minigrid

minigrid

تنها هدف Minigrid این است که بتوانید به سبک سایت Pinterest محتوای خود را آبشاری ارائه کنید. در واقع طرح شبکه ی آبشاری.

Chocolat.js

chocolat

پلاگین جی کوئری برای ایجاد گالری تصاویر سبد شکل! یک پلاگین رایگان، جذاب، سبک، قدرتمند و پاسخگو که حجم بسیار کم آن هم حیرت انگیز است. با Chocolat.js شما قادر هستید تا یک عکس تا چندین عکس را فقط در یک نقطه نمایش دهید. برای درک آن حتما به وب سایت مرجع سری بزنید. با این کتابخانه می توانید دیدگاه جدیدی از نمایش متن و تصویر در کنار هم ایجاد کنید.

Stretchy

stretchy

یک کتابخانه مستقل از جاوا اسکریپت و بسیار کاربردی است. اجازه می دهد تا اندازه کادر ها، دکمه ها و این چنین عناصر با توجه به ورودی و متن آن بصورت پویا و درجا تغییر سایز دهد و هم اندازه ورودی شود.

Shine.js

shine

Shine.js برای ایجاد سایه های پویا و فانتزی و ریتمیک بکار می رود و به موقعیت موس واکنش نشان می دهد. این افکت را می توان به هر عنصر HTML از جمله متن اعمال کرد. اثر بسیار زیبا و چشم نوازی به وب سایت شما می بخشد.

BackgroundCheck

back-check

کاربرد BackgroundCheck بسیار هوشمندانه و جذاب است. با این پلاگین می توانید از جلوه رنگ های وب سایت خود در موقعیت های مختلف مطمئن باشید. یعنی اگر بگ گراند شما تصویری تیره رنگ است، عنصر دیگری که روی این عکس قرار م یگیرد بشکل اتوماتیک روشن خواهد شد تا جلوه بدهد و مشخص باشد.

Logerr

logerr

با این ابزار می توانید به اشکال زدایی یا دیباگ کدهای جاوا اسکریپت بپردازید. نصب آن بسیار ساده است.

Bigfoot

bigfoot

یک پلاگین جی کوئری برای قدرت دادن به پانوشت. در واقع دکمه های کلاسیک پانوشت را به شکلی مدرن نمایش می دهد.

یکبار امتحان کافیه 🙂

منبع: tutorialzine

بازنشر: ایده ساز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *