تاثیر دامنه روی سئوی سایت
تاثیر دامنه روی سئوی سایت

خیلی مهم است که کلمات کلیدی وب سایتتان در دامنه وجود داشته باشد. چون کلمه کلیدی و هدف سایت شما در دامنه است و در راس گوگل قرار می گیرد. مثلا اگر سایتی برای طراحی و خدمات سایت دارید، بهترین کار این است که از مفهوم اصلی و انگلیسی این کلمات در دامنه استفاده کنید. بطور مثال: webdesign و یا designweb.

گوگل آنقدر هوشمند است که مفهوم کلی عبارات دامین سایت شما را د رهر شرایطی حدس بزند و به بازدیدگنندگان معرفی نماید.

نکات مهم در انتخاب نام دامنه:

Word Separators یا تفکیک کلمات:

تا جای ممکن از خط فاصله بین کلمات نام دامنه پرهیز کنید. چون از اعتبار دامین می کاهد و می تواند بعنوان یک شاخص اسپم عمل کند.

Top-Level Domain (TLD) دامنه سطح بالا:

دامنه های سطح بالا پسوند مرتبط با نام دامنه هستند. برای نتیجه گیری بهتر از دامنه های غیر معمول پرهیز کنید. مانند info, .cc, .ws, و .name که از ارزش کمی برخوردارند و نوعی اسپم قلمداد می شوند.

طول دامنه:

از نام انتخابی بیش از ۱۵ کاراکتر پرهیز کنید. دامنه های کوتاه ساده تر در یادها می مانند، ساده تر به اشتراک گذاشته می شوند و کاربران کمتر دچار غلط املایی خواهند شد.

دامنه ی اصلی ( ریشه ) چیست؟

دامنه ریشه، سلسله مراتب سطح بالایی دامنه است. در واقع دامنه ی اصلی که خریداری نموده اید. مانند: eedesaz.ir یا moz.com و …

زیر دامنه چیست؟

زیر دامنه سطح سوم از نام دامنه می باشد. در واقع بخشی از دامنه پدر خود است. بعنوان مثال: blog.eedesaz.ir و یا shop.aftabe8.ir و … ایجاد زیردامنه رایگان است و در قسمت مدیریت پنل سایت امکان پذیر است و تعداد ساخت آن بستگی به سرویس هاست شما دارد.

مانایی نام دامنه:

ملاحظات زیادی در انتخاب نام وجود دارد و یکی از مهمترین آنها فاکتورهایی برای مانایی و در ذهن ماندن اسم دامنه است. فاکتورهایی نظیر کوتاه بودن، ساده بودن و حتی جذاب بودن برای تبدیل شدن به یک برند و اهمیت آن در تبلیغات و بازاریابی.

خط فاصله:

اگر نام انتخابی شما دو کلمه یا بیشتر است مانند www.examplesite.com شاید بخواهید برای خوانایی بهتر بین آنها را با خط فاصله جدا کنید یعنی www.example-site.com اما بهتر است بدانید این جز رفتارهای اسپم محسوب می شود و اصلا توصیه نمی شود. اما در صورت اجبار تنها از یک خط فاصله استفاده کنید. برای همین بهترین حالت این است که نام دامنه یک کلمه ای و یا نهایتا دو کلمه ای باشد.

زیر دامنه یا پوشه:

در این ارتباط قبلا مطلبی را مفصل توضیح دادیم. برای خواندن این مورد به اینجا بروید.

اما بطور کلی بدانید که چون موتورهای جستجو فاکتورهای متفاوتی را برای هر نام دامنه در نظر می گیرند و زیر دامنه خود به نوعی دامنه تلقی می شود پس بهتر است تا جای ممکن از پوشه استفاده کنید. بعنوان مثال www.example.com/blog کاملا بهتر از blog.example.com است و نتایج بهتری دارد.

مگر در شرایط خاص مانند تغییر زبان سایت en.example.com و یا آپلود سنتر یا خدمات وسرویس هایی که به سایت اصلی شما مرتبط نیستند.

تالیف: ایده ساز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *