با این ۱۰ روش ترافیک سایت خود را بالا ببرید
با این ۱۰ روش ترافیک سایت خود را بالا ببرید

گرفتن ورودی سایت و افزایش ترافیک یکی از وظایف اولیه وب مستران است. شما نمی توانید ترافیکی را یکباره وارد سایت کنید و بعد از مزایایش استفاده کنید، بلکه این یک کار مداوم و همیشگی است و باید همیشه صورت بگیرد. در اینجا چند روش برای گرفتن رایگان ورودی به سایت را مشاهده می کنید.

  • بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو – سئو:

موتورهای جستجو همیشه یک راه عمده برای افزایش ترافیک به سایت است. شما باید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید و این کار می تواند کاملا رایگان هم صورت پذیرد و بستگی به دانش خود شما دارد. کلمات کلیدی مبحث بسیار مهمی در مقوله سئو هستند.

سئو قدرتمند ترین روش برای افزایش ترافیک و اعتبار یک سایت است و در صورت توان باید سرمایه گذاری لازم در این حوزه انجام شود.

  • بروزرسانی مدام محتوای سایت:

یک گام بلند برای گرفتن ترافیک رایگان، بکار بردن محتوای بی نظیر، منحصر بفرد و مفید است که خود جز بهترین روش های سئو می باشد و به نوعی پادشاه سئو محسوب می شود. محتوا باید مفید و غیر تکراری باشد و در بازه های زمانی خاصی هم بروز رسانی شود.

در اینصورت سایت شما صاحب کاربرانی وفادار خواهد شد که هر روز برای دیدن مطالب خوب شما، به سایت سر می زنند.

  • استفاده از مزایای سایت های اجتماعی:

استفاده از وب سایت های اجتماعی ( مخصوصا محبوب ترین ها ) یکی دیگر از روش های قدرتمند در افزایش ترافیک سایت است. می توانید محتوای سایت خود را در این سایت ها اشتراک گذاشته تا جذب کاربر صورت گیرد.

  • استفاده از اکانت فیسبوک و توییتر:

شبکه های اجتماعی هم یک راه دیگر برای جذب کاربر برای سایت است. اگر شما در این شبکه ها محبوبیت خوبی دارید، می توانید برای افزایش ترافیک وب سایتتان از این طریق حتی از موتورهای جستجو هم پیشی بگیرید.

  • تبادل لینک با سایت های دیگر:

با سایت های هم رتبه و هم محتوای خود تبادل لینک کنید. این روش هم یکی از راه های موثر در ترافیک سایت است. اگر در سایت های رده بالا لینک داشته باشید روزانه هزاران بازدیدکننده از سایت شما بازدید خواهند کرد.

  • استفاده از هر روشی برای ترویج سایت خود:

بصورت رایگان به ترویج سایت خود بپردازید. بعنوان مثال: تبلیغات رایگان یا بسیار ارزان قیمت بپذیرید، دایرکتوری بسازید و جذب لینک کنید و کارهایی نظیر این ها.

  • ایجاد محصول یا سرویسی رایگان:

سعی کنید در کنار تمام مطالب و محتواهای مفید، سرویسی یا محصولی هم در سایت خود بصورت رایگان بگنجانید تا کم کم در صورت جا باز کردن بین بازدیدکندگان، از دیگر نقاط و صفحات وب سایت هم بازدید کنند.

  • استفاده از محتوای ویروسی:

یکی از بهترین نوع های محتوا، محتوای ویروسی نامیده می شود. محتوای ویروسی به مطالبی گفته می شود که بسیار دست به دست می شود و آنقدر داغ است که همه برای همدیگر ارسال می کنند. این محتوا می توا می تاند یک ویدیوی داغ، تصویر جذا و یا مقاله ای قدیمی و یا جذاب و بروز باشد.

  • تبلیغات آفلاین:

ترویج آفلاین دارد به فراموشی می رود در حالی که می تواند همچنان یک روش موثر برای افزایش ترافیک باشد. بطور مثال چاپ آدرس سایت بر روی کارت های ویزیت و ست های اداری. همچنین چسباندن آن روی وسایل نقلیه مربوط به شرکت شما. همچنین می توانید برای شرکت یا اداره خود با برند مرتبط به خودتان، تی شرت و سایر کالاهای جذاب را توسعه و ترویج دهید.

  • بکار بردن آدرس سایت در امضا:

در امضای انجمن ها و فروم ها می توانید از URL سایت خود استفاده کنید. اگر شما یک کاربر محبوب در انجمنی شامل هزاران بازدیدکننده باشید، قطعا کابران برای شناخت بیشتر شما و کنجکاوی هم که شده به سایت شما سر خواهند زد.

 

گرفتن ترافیک برای سایت همیشه یک معضل مهم برای وب مستر ها بوده و راه های بسیاری هم برای این امر وجود دارد که ما سعی کردیم ۱۰ مورد از روش هایی که بطور رایگان می تواند در این زمینه به شما کمک کند را بیان کنیم.

تالیف: ایده ساز

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *