افزونه های مناسب سئو برای وردپرس
افزونه های مناسب سئو برای وردپرس

همانطور که در آموزش های قبلی سئو گفته شد، راه کارها و ابزارهای زیادی برای بهینه سازی وب سایت وجود دارد. با این حال برای سیستم های آماده ای همچون وردپرس لازم است تا افزونه های مناسب سئو و بهینه سازی را هم بشناسید و بجا استفاده کنید. خوشبختانه پلاگین های زیادی هم برای سیستم وردپرس وجود دارد. برخی از این پلاگین ها با هم در تضاد هستند و باید از یکی از آن ها استفاده کنید و برخی هم بدون محدودیت لازم است که نصب شوند. در اینجا برخی از مهم ترین و بهترین افزونه های سئو را معرفی می کنیم.

WordPress SEO by Yoast

WordPress SEO by Yoast بعنوان یکی از برترین افزونه های سئو ی وردپرس شناخته می شود. یک ابزار کامل که تقریبا هر جنبه ای را پوشش می دهد. با WordPress SEO by Yoast شما می توانید به تجزیه و تحلیل عوامل onpage و offpage بپردازید، نقشه سایت درست کنید، برچسب ها و لینک ها را بهینه کنید، RSS را مدیریت و ایجاد نمایید، فایل های .htaccess و robots.txt را ویرایش و مدیریت کنید، با رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید و در سایت های متعدد از این استفاده کنید. در واقع با نصب این افزونه به افزونه دیگری احتیاج نخواهید داشت.

All in One SEO Pack

All in One SEO Pack یکی دیگر از بسته های جامع و محبوب سئوی وردپرس محسوب می شود. مشابه افزونه قبلی می توانید تمام مسوولیت های بخش سئو را به این افزونه واگذار کنید. این بسته نقشه  XML سایت، بهینه سازی متاتگ ها و عناوین، آدرس های پیشرفته canonical را مدیریت می کند. یکی از ویژگی های منحصر بفرد این افزونه توانایی از بین بردن محتوای تکراری است. این افزونه برای سایت های تجارت الکترونیک و فروشگاه بسیار توصیه می شود.

Google XML Maps

اگر به دنبال یک بسته یا مجموعه کامل برای سئو نیستید، می توانید ابزارهای مختلف را برای کاربردهای مختلف استفاده کنید. افزونه ی ساده برای ایجاد نقشه ی سایت وردپرسی ایجاد شده تا برای همین اقدام خاص استفاده شود.  پلاگین  Google XML Maps خیلی پر زرق و برق نیست، و قابلیت های گسترده ارائه نمی دهد، اما برای ایجاد نقشه ی سایت بسیار سریع و قابل اعتماد است، حتی اگر سایتی بسیار بزرگ با هزاران صفحه داشته باشید به راحتی نقشه را ساخته و ایندکس می کند.

 SEO Friendly Images

همه می دانیم که بهینه سازی تصاویر چقدر مهم و چقدر هم زمان گیر است. و این مسئله تفاوت زیادی در سایت ها و اعتبار آن ها قائل می شود. با افزونه SEO Friendly Images بسیار ساده تر از همیشه می توانید تصاویر خود را بهینه کنید. پلاگین بصورت اتوماتیک ویژگی های alt و عنوان را به تمام تصاویر اضافه می کند. البته می توانید تغییرات لازم را هم بدهید و مدیریت داشته باشید.

Share This

ممکن است محتوای خوبی داشته باشید و ترافیک کم. بهترین راهکار برای افزایش ترافیک وب سایت، شبکه های اجتماعی هستند. با افزونه Share This اشتراک گذاری محتوا بسیار ساده تر از همیشه خواهد بود. این افزونه به شما و خوانندگان محتوای شما اجازه می دهد تا مطالب را به صدها شبکه اجتماعی مجتلف پخش کنند و علاوه بر این ویژگی می توانید به تجزیه و تحلیل و آمار هم دسترسی داشته باشید.

Broken Link Checker

واقعا برای یک سئو کار سخت است که هر لحظه چک کند تا لینک های آسیب دیده را شناسایی و درست کند. چک کردن لینک های شکسته یک به یک حتی برای یک وب سایت کوچک هم ساده و مقرون به صرفه نیست و از لحاظ فیزیکی اصلا امکان پذیر نیست. با این حال ابزار های متعدد رایگان و پولی برای انجام اتوماتیک این کار وجود دارد و شما می توانید به سادگی این مشکل را حل کرده و لینک های شکسته خود را پیدا کنید. پس Broken Link Checker را نصب کنید تا سلامت لینک های خود را تضمین کنید.

منبع: webconfs

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *