آموزش ۵G – چشم انداز آینده (قسمت هفتم – آخر)
آموزش ۵G – چشم انداز آینده (قسمت هفتم – آخر)

مطالعات مختلف و بحث های زیادی در سرتاسر دنیا میان پژوهشگران، دانشگاهیان، فروشندگان، اپراتورها و … در مورد نوآوری، چگونگی اجرا، زنده ماندن  و حتی نگرانی های امنیتی ۵G وجود دارد. با این حال شکی در خدمات بی نظیر این فناوری نیست.

لود شدن خدمات پیشرفته متعدد مثلا با شروع از سرویس دهی اینترنت فوق سریع با پشتیبانی با کیفیت در همه نقاط، مسلما با ۵G امکان پذیر خواهد بود. با این حال سوال اینجاست که در این وضعیت، که هنوز تکنولوژی های نسل قبلی همچون ۴G یا ۳G در حال اجرا هستند و بستر بسیاری از نقاط دنیا روی آن ها تنظیم شده است، آینده ۵G چه خواهد بود؟

future_scope

فن آوری نسل پنجم برای ارائه قابلیت های باورنکردنی طراحی شده است. از این رو با این فن آوری هوشمند تر کل جهان بدون محدودیت به هم متصل خواهد بود. کل دنیا بدون وقفه و محدودیت به اطلاعات دسترسی خواهند داشت. ارتباطات و سرگرمی بعنوان بعدی دیگر در شکل و شمایلی جدید برای ما معنی پیدا خواهد کرد و بطور کلی می تواند شیوه زندگی را دگرگون کند.

علاوه بر این، دولت ها و مسوولین جوامع می توانند با در نظر گرفتن این معقوله و پیاده سازی آن راحت تر، بهتر، مفیدتر و سالم تر حکومت کنند. و قطعا معنای دولت الکترونیک را واقعی تر عملی کنند وگرنه با پیاده سازی دو سه سایت یا اتوماسیون اداری، دولت الکترونیک معنا نمی دهد. 🙂 قطعا سرمایه گذاری و توجه به تکنولوژی ۵G باعث بهبود عملکرد دولت، سازمان ها و شرکت ها، بخش های خصوصی، دانشگاه ها و دانشجویان و حتی بهبود زندگی مردم خواهد شد و بستر را برای ایده پردازی و تشکیل نسل های بعدی تکنولوژی مهیا خواهد کرد.

تالیف: ایده ساز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *