آموزش سئو – محتوا پادشاهی می کند
آموزش سئو – محتوا پادشاهی می کند

محتوا شامل هر چیزی که در سایت نمایش داده می شود خواهد بود مثل متن، گرافیک و حتی لینک به سایت های دیگر. نباید بیش از حد از گرافیک های سنگین استفاده کنید چون حتی از لحاظ سئو و برای موتورها هم بی اهمیت است و حتی وقتی کاربران از سرعت کمی برخوردارند می تواند آن ها را مایوس کنید.

هزاران مقاله، کتاب، مطلب و آموزش در سراسر اینترنت و حتی بصورت فیزیکی موجود است که به ما راه و رسم سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو را آموزش بدهد. ولی یک اصلی که مهمتر و بلند تر از باقی قواعد به چشم می خورد: محتوای منحصر بفرد و باکیفیت است.

به یاد داشته باشید که کیفیت بالاتر مطالب شما برابر است با: دستیابی سایت به رتبه های بالاتر، افزایش ترافیک سایت و محبوبیت روز افزون وب سایت شما. موتورهای جستجو ترجیح می دهند تا مطالب خوب و یکتا و با کیفیت را به سرعت ایندکس کرده و در نتایج خود نمایان کنند.

مطالب مرتبط، تازه و به موقع در جذب بازدیدکننده وب سایت شما بسیار موثر است و هم ترافیک سایت را افزایش می دهد و هم باعث جلب رضایت و وفاداری مخاطبان خواهد شد.

محتوای منحصر بفرد و با کیفیت:

وقتی مردم وارد یک سایت می شوند انتظار دارند با مطالب با کیفیت و منحصر بفردی که جایی دیگر ندیده اند مواجه شوند. مطالب شما چگونه است؟ آیا دسترسی آسان و قابل درک دارند؟ بازدید کننده منتظر مطالب با کیفیت و بدون تکرار است. بنابراین نه تنها صفحه اصلی سایت بلکه تمامی صفحات و لینک ها باید مفید بوده و همینطور ساده و قابل درک. در حال حاظر موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند و درک و شناسایی مطالب و دستور زبان برایشان ساده است و سایت هایی با مطالب پر تکرار، کپی شده و این چنینی مطمئنا پس از مدتی توسط موتورها اسپم شده و پرجم قرمز دریافت می کنند.

سئو در محتوا یا  “SEO Content Writing “Copywriting:

نوشتن محتوا با توجه با رعایت سئو ی آن که به کپی رایت سئو اشاره دارد، شامل یکپارچه سازی کلمات کلیدی و عبارات آموزنده ای است که محتوای واقعی وب سایت را تشکیل می دهند. برای نوشتن محتوای خوب رعایت موارد زیر به شما کمک شایانی خواهد کرد.

  • محتوا باید هدفمند باشد و به نوعی برای مخاطب هدف مشخص باشد.
  • رعایت چگالی کلمات کلیدی به نسبت محتوا که بشدت برای موتورها مهم است.
  • عنوان همیشه باید چشم نواز باشد و بازدیدکنندگان را با چالش مواجه سازد تا به محتوا هم دقت کنند.
  • از مفاهیک و عبارات گیج کننده دوری کید و زبان نوشتاری خود را ساده کنید.
  • صفحات را کوتاه نگه دارید و از نوشتن بیهوده بپرهیزید.
  • محتوای سایت را سازماندهی و توزیع شده کنید.
  • محتوای صفحات را به بند های کوتاه تقسیم کنید.

مزایای داشتن محتوای عالی:

این عمل نه تنها بطور مستقیم به سئوی سایت شما کمک خواهد کرد بلکه از طرق مختلفی به محبوبیت شما می افزاید.

  • اگر محتوا واقعا منحصر بفرد و با کیفیت باشد، قطعا بازدیدکننده دیگر دوستان خود را هم از این موضوع باخبر می کند.
  • دیگر وب مسترها نیز علاقه مند خواهند بود تا لینک های مفید شما را در سایت خود و دیگر سایت ها قرار دهند.
  • ایجاد اعتماد و وفاداری بازدیدکنندگان نسبت به سایت شما و انتظار آنها برای مطالب جدیدتر.

بنابراین به یاد داشته باشید که ترویج، ویرایش و ایجاد محتوای با کیفیت و منحصر بفرد دشوار و وقت گیر است اما در پایان ، قانون طلایی جستجوگرها این است که محتوا پادشاه است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *