آموزش سئو – تاثیر طراحی سایت در سئو
آموزش سئو – تاثیر طراحی سایت در سئو

طراحی و طرح بندی وب سایت، اولین برداشت از سایت شما را نشان می دهد و دید کاربران را در اولین دیدار مشخص می کند. سایت هایی هستند که بطور منظم و مرتب کاربران خاص خود را دارند و سایت هایی که توسط یک کاربر بیش از یک بار کلیک نمی شوند.

موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند و با رعایت تمام موارد سئو این بار شما به حفظ کاربران نیازمندید و این دقیقا جایی است که کاربران انتظار طراحی ساده و در عین حال جذاب و زیبا همراه با کاربری های گوناگون را از شما دارند.

اگر سایت خود را بیش ار حد پیچیده کنید، موتورهای جستجو قادر به تجزیه محتوای سایت نخواهند بود و ایندکس گذاری درستی صورت نگرفته و منجر به رتبه پایین خواهد شد. برای طرح بندی محتوا هم طبق نظر و عقیده اکثر خبرگان سئو باید چیزی حدود ۲۰۰ کلمه وزن محتوا باشد و ۱۰ درصد از این وزن باید کلمات کلیدی باشد. البته در این بین برخی به ۵% و برخی دیگر ۲۰% چگالی کلمات کلیدی را در نظر می گیرند. که میانگین آن یعنی ۱۰ درصد می تواند ملاک کار ما باشد.

دستورالعمل هایی برای طراحی یک صفحه وب که باید در ذهن داشته باشید:

  1. محتوای متن شما باید بیش از عناصر HTML باشد.
  2. از فریم استفاده نکنید. آن ها دشمن موتورهای جستجو هستند و منسوخ شده اند.
  3. از تبلیغات بپرهیزید. چون اکثرا از جاوا اسکریپت استفاده می کنند که توصیه نمی شود.
  4. از جاوا اسکریپت استفاده نکنید. مگر اینکه از فایل های جداگانه و خارجی جاوا اسکریپت استفاده کنید و آن را لینک کنید. چون جاوا اسکریپت از خزنده گوگل پشتیبانی نمی کند و مانع آن می شود.
  5. هیچ چیزی را در عنوان صفحه که فکر می کنید مرتبط با متن نیست نگذارید.
  6. فایل های خود را در نزدیک ترین حالت ممکن به ریشه قرار دهید. ( این مورد در مورد نصاویر هم صدق می کند و بسیار مهم است ).
  7. از موارد فانتزی همچون فلش،GIF و غیره بپرهیزید مگر اینکه کاملا ضروری باشند.

تالیف: ایده ساز

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *