آموزش سئو – تاثیر دامنه سایت در سئو
آموزش سئو – تاثیر دامنه سایت در سئو

هنگامی که شما به فکر راه انداختن کسب و کار اینترنتی یا هر کاری که مرتبط به زدن وب سایت می شود، می افتید قطعا اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب نام درستی برای دامنه سایت است. اما قبل از انتخاب نام درست باید مواردی را مد نظر داشته باشید:

  • چه کسانی مخاطب اهداف شما هستند؟
  • چه چیزی برای عرضه دارید، مواردی ملموس یا تنها محتوا؟
  • ایده کسب و کارتان چگونه است؟ متفاوت با هر آنچه در وب موجود است یا چیزی شبیه به دیگران؟

بهرحال انتخاب نام دامنه بسیار مهم و حیاتی می باشد. و کلمه کلیدی موجود در آن می تواند کوتاه، قابل حفظ شدن سریع و بدون خط فاصله و اعداد باشد تا به دل بازدیدکننده بنشیند و به نوعی دیگر در روند سئو نیز تاثیر گذار است. استفاده از خود کلمات کلیدی مربوط به سایتتان در نام دامنه یک مزیت بزرگ است و شما را بین رقبایتان متمایز خواهد ساخت. چرا که بسیار بهتر در موتورهای جستجو ترجمه و ایندکس می شود و تعداد لینک های ورودی به سایت شما افزایش پیدا می کند. گوگل می تواند عنوان وب سایت ها که در دامنه است را ترجمه کند و بنا بر جستجوی یک شخص به او معرفی کند. میبینیم که اهمیت انتخاب نام درست برای دامنه سایت بالا است.

سعی کنید از دریافت نام های بلند و گیج کننده که حتی باعث می شوند که بین مفهوم کلمات خط تیره بگذارید، اجتناب نمایید. در گذشته نام دامنه خود از وعیارهای رتبه بندی وب سایت ها محسوب می شد. اما امروزه به شکل غیر مستقیم و بوسیله ویژگی های پیشرفته موتورهای جستجو تاثیر خود را نشان می دهد.

مسلما نام دامنه هر چه کوتاهتر باشد برای بازدیدکننده ها جذاب تر خواهد بود و به نوعی می توان با نام دامنه برند سازی کرد و این یکی از بزرگ ترین اقدامات اولیه شرکت ها می تواند باشد. بطور مثال شرکت هایی مانند: google, yahoo, ebay و نظیر این ها. در واقع باید بتوانید از پشت تلفت آدرس سایت خود را بدون دردسر به طرف مقابل بفهمانید. 🙂

و در نهایت باید قادر به سوالات زیر باشید:

  1. چرا می خواهید وب سایت خود را ایجاد کنید؟
  2. چرا کاربران باید سایت شما را نسبت به رقبایتان انتخاب کنند؟
  3. چه چیزی شما را از دیگران متفاوت می کند؟
  4. مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چه چیزی برای عرضه به آن ها خواهید داشت؟
  5. ۵ تا ۱۰ وب سایتی که بنظرتان شگفت انگیز هستند لیست کنید و حالا فکر کتید که چرا اینطور است؟
  6. حداقل ۵ نام دامنه برای خود در نظر بگیرید و از افراد مختلف بخواهید نظرشان را بگویند و کدام برایشان جذاب تر و بخاطرماندنی تر است؟
  7. یادتان باشد نام دامنه تان باید جذاب، بیاد ماندنی و مربوط به کسب و کارتان باشد.

تالیف: ایده ساز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *